Dom w Portugalii?
Madonna zachwycona Lizboną

Najsłynniejsza wokalistka świata kupiła dom w Portugalii. Nazywana królową muzyki pop Madonna zdecydowała się na rezydencję w podlizbońskiej miejscowości Sintra.

O tym, że Madonna przyjechała do Lizbony można było się dowiedzieć z jej konta na popularnym serwisie społecznościowym Instagram. Piosenkarka opublikowała zdjęcia i filmiki m.in. z Klasztoru Hieronimitów, plaży Comporta, stołecznego oceanarium czy klimatycznych uliczek Alfamy. Artystka odwiedziła także stadion Benfiki, na którym obejrzała juniorski mecz. W podróż do Lizbony zabrała adoptowane niedawno córki: bliźniaczki Esther i Stellę. Z komentarzy do fotografii jasno wynika, że Madonna jest zachwycona Portugalią!

Niektórzy komentatorzy byli zdania, że wizyta wokalistki to element kampanii promocyjnej, przeprowadzonej przez Portugalski Instytut Turystyki (Turismo de Portugal). Okazuje się jednak, że była to prywatna inicjatywa Madonny - nieoficjalnie mówiło się, że piosenkarka chce nabyć dom nad Atlantykiem. Plotki okazały się prawdziwe, artystka kupiła bowiem luksusową posiadłość w samym sercu bajecznej Sintry. Pięknie położona Quinta do Relógio ma siedem pokoi, z których roztacza się widok m.in. na Zamek Maurów oraz wpisany na listę UNESCO kompleks Quinta da Regaleira. Madonna dołączyła do sporego grona celebrytów, którzy zdecydowali się na kupno rezydencji w Portugalii. Wśród nich są m.in. Monika Belucci, Michael Fassbender, Christian Louboutin czy Bryan Adams.

Niezależnie od celu wizyty, już teraz można powiedzieć, że wizyta Madonny była dla Portugalii ogromną promocją i odbiła się szerokim echem w światowych mediach. "To darmowa reklama, warta znacznie więcej, niż jakakolwiek kampania Turismo de Portugal" - komentuje serwis ZAP.