Portugalia – bezpieczeństwo przede wszystkim

Piękna, słoneczna... i bezpieczna. W dobie światowych napięć, Portugalia pozostaje jednym z najspokojniejszych kierunków turystycznych. Pisze o tym tygodnik Visão.

Jak czytamy w prestiżowej gazecie, na całym świecie trudno jest znaleźć regiony całkowicie wolne od zagrożeń. Tygodnik powołuje się na analizy agencji Control Risks, która zbadała, w jakich krajach występuje największe ryzyko napadów, porwań, kradzieży i ataków na przedsiębiorców. Problem zagrożeń dotyczy także państw uchodzących za atrakcyjne dla wczasowiczów. Konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie, niepokoje społeczne i zamachy terrorystyczne w krajach Afryki Północnej, rozboje i zorganizowana przestępczość w Ameryce Południowej, kryzys migracyjny w Europie, a nawet kontrowersje wokół nowej prezydencji USA – wszystko to sprawia, że mapa wyjazdów turystycznych znacząco się zmienia. Do chlubnych wyjątków należą Portugalia, Szwajcaria, Norwegia i Islandia. Zdaniem autorów opracowania, w tych krajach ryzyko powyższych zagrożen jest niemal równe zeru.

To nie pierwszy raz, gdy Portugalia plasuje się wysoko w rankingach bezpieczeństwa. Bardzo dobre noty otrzymała także w najnowszym zestawieniu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), a także w Światowym Wskaźniku Pokoju, opracowywanym przez Institute of Economics and Peace.

(źródło: Visão)