Portugalia hitem 2017 Lonely Planet

Po raz kolejny Portugalia pojawia się na szczycie zestawień najciekawszych kierunków turystycznych na świecie. Tym razem docenił ją jeden z najbardziej prestiżowych branżowych serwisów na świecie: Lonely Planet.
Lizbona, Porto i Azory - to zdaniem ekspertów miejsca, których nie można przegapić w 2017 roku. Portugalska stolica znalazła się na ósmym miejscu w rankingu najlepszych turystycznych miast. “Lizbona rzadko jest wymieniana obok takich potęg, jak Barcelona czy Rzym. Jeśli to dzięki temu wciąż pozostaje unikalna, oby ten stan rzeczy trwał jak najdłużej” - podkreślają recenzenci Lonely Planet.
Równie entuzjastycznie oceniane jest Porto, które zajęło trzecią pozycję wśród ciekawych desytancji niskobudżetowych. Niezwykła panorama z rzeką Douro w tle, znakomite restauracje i hostele, klimatyczne piwniczki pełne lokalnych win i muzea z najwyższej półki - a wszystko to w zaskakująco przystępnych cenach. To sprawia, że Porto jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie chcą wydać majątku na swoje wojaże.
Także w kategorii najlepszych regionów Portugalia plasuje się wysoko. To za sprawą Azorów, opisywanych jako turystyczne odkrycie na miarę Islandii. Hawajskie wulkany, bulgoczące gorące źródła rodem ze Skandynawii, przepiękne irlandzkie klify i patagońskie kratery - już nie musimy zjeżdżać pół świata, by zobaczyć takie cuda. Wszystkie te widoki oferuje bowiem w pigułce portugalski archipelag. Azory ustąpiły w zestawieniu jedynie peruwiańskiemu Choquequirao i nowozelandzkiemu Taranaki.
Pełen ranking najciekawszych turystycznych destynacji 2017 roku według Lonely Planet znajduje się tutaj https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel