Turystyczne oskary dla Portugalii

Portugalia okazała się bezkonkurencyjna w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu World Travel Awards. Zwyciężyła w aż 24 kategoriach. Gospodarzem uroczystej gali była Sardynia.

Najpiękniejsze plaże i wyspa, idealny cel dla statków wycieczkowych, najciekawszy projekt na rzecz rozwoju turystyki – to tylko kilka kategorii, w których nagrodzona została Portugalia. W sumie miejsca i operatorzy z tego kraju były nominowane w ponad 90 kategoriach „turystycznych Oskarów”.

Wśród triumfatorów konkursu błyszczała Lizbona, która zachwyciła między innymi w kategoriach związanych z turystyką promową. Została nagrodzona jako najlepszy kierunek dla wielkich statków wycieczkowych. Bezkonkurencyjna okazała się również oferta stołecznego portu, przyjmującego rokrocznie promy z całego świata. Eksperci docenili także Maderę, uznaną za najciekawszą turystycznie wyspę Europy. Bez zaskoczeń obyło się w kategorii „Plażowa destynacja w Europie” – zwycięzcą został słoneczny region Algarve.

Powody do radości mają portugalskie linie lotnicze TAP, których oferta została doceniona za najlepsze połączenia z Afryką i Ameryką Południową. Wyróżniono też wydawany przez tego giganta magazyn pokładowy „Up Magazine”.

W World Travel Awards triumfowało także wiele portugalskich hoteli i ośrodków: począwszy od butikowych pensjonatów dla romantyków, przez propozycje dla rodzin czy dla miłośników designu, aż po luksusowe SPA.

Za najciekawszy projekt na rzecz rozwoju turystyki uznano Passadiços de Paiva – skonstruowaną w Arouca niemal 9-kilometrową sieć malowniczych drewnianych mostków, z którym można podziwiać niezwykłe krajobrazy wzdłuż rzeki Paiva na północy kraju.

Radości z deszczu nagród nie kryli przedstawiciele Lizbony obecni podczas gali na Sardynii. „Imponująca liczba wyróżnień to bez wątpienia dowód na to, że Portugalia jest jednym z najlepszych kierunków turystycznych w Europie” – podkreślała sekretarz stanu do spraw turystyki, Ana Mendes Godinho.

Pełną listę nagrodzonych można zobaczyć tutaj: https://www.worldtravelawards.com/winners/2016/europe