Portugalia poza sezonem?
Czyli wiosna zimą!

Dlaczego warto odwiedzić Portugalię zimą? Przede wszystkim ze względu na przyjazny klimat. W najcieplejszym regionie kraju/ Algarve średnie temperatury w grudniu, styczniu, lutym w ciągu dnia przekraczają 15 stopni Celsjusza i notuje się aż 20 słonecznych dni, W tym okresie panuje tutaj piękna wiosna, kwitna drzewa migdałowe, puste plaże kuszą surowym pięknem, a hotele oferują bardzo atrakcyjne ceny noclegów.

Portugalska branża turystyczna zamknęła 2016 rok kolejnym rekordem. Z najnowszych informacji Krajowego Instytutu Statystyki w Lizbonie (INE) wynika, że od stycznia do listopada udzielono noclegów 18 milionom osób i wyprzedano ponad 50 milionów dób hotelowych. Co ciekawe, największy wzrost zanotowano w miesiącach uchodzących w turystyce za „niski sezon”. To efekt strategii rządu, który od pewnego czasu stara się walczyć z sezonowością w tej branży. Do świetnych wyników przyczyniły się też ważne wydarzenia o międzynarodowej skali. W listopadzie zanotowano wzrost liczby gości hotelowych aż o 12,6% w porównaniu z tym samym okresem 2015 roku. Przypisuje się to prestiżowej konferencji Web Summit, która po raz pierwszy odbyła się w Lizbonie.

Dla Polaków poszukujących słońca w środku zimy mamy dobre wieści: z roku na rok przybywa bezpośrednich połączeń między Polską i Portugalią. Oprócz TAP Portugal, kilka połączeń tygodniowo oferują także Ryanair i Wizzair. Z kolei w sezonie letnim Polskę i Portugalię połączy aż 20 bezpośrednich lotów tygodniowo. Co ważne, turyści nie są już skazani wyłącznie na podróżowanie z Warszawy do Lizbony, bo siatka połączeń objęła także Wrocław, Katowice i Kraków oraz Faro i Porto.

(źródło: INE, dn.pt)